Hava Yolu Şirketleri

 • Turkish Airlines

  20 Mayıs´ta Milli Savunma Bakanlığı´na bağlı "Hava Yolları Devlet İşletmesi" kuruldu. İlk Türk havacılarından Fesa Evrensev´in müdürlüğünü yaptığı kuruluşun ilk bütçesi 180 bin liraydı ve yedi pilot, sekiz makinist, sekiz memur, bir de telsizci olmak üzere toplam 24 personel vardı. İlk filoda; 2 adet King Bird (5 koltuklu), 2 adet Junkers F-13 (4 koltuklu) ve 1 adet ATH-9 (10 koltuklu) yer alıyordu.

  Devamı »
 • Anadolu Jet

  AnadoluJet web sitesine ilave edilen Uçuş Emniyeti bölümünün amacı, tüm yolcularımızı uçuş emniyeti konusunda bilinçlendirmek ve onların güvenliği için yaptığımız faaliyetleri tanıtmaktır. Uçuş güvenliğini doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen yolcu beraberindeki Elektronik Eşyalar, Tehlikeli Maddeler, Evcil Hayvanlar, Çocuk Yolcular, Hamile Yolcular ve Rahatsız Yolcularla ilgili kurallar sitemizdeki "HİZMETLER" başlığı altında yer almaktadır.

  Devamı »
 • Sun Expres

  SunExpress, her ikisi de dünyanın önemli havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalya’da kuruldu. İlk uçuşunu 1990’da yapan şirket, halen faaliyetlerini güçlü hissedar yapısından gelen Alman ve Türk sivil havacılığının zengin bilgi birikiminden faydalanarak sürdürüyor.

  Devamı »
 • Bora Jet

  Borajet, yepyeni ve deneyimli kadrosu, kaliteli, konforlu hizmet anlayışı ve emniyetli uçaklarıyla, daha önce uçulamayan birçok noktayı birbirine bağlıyor. Borajet’in ayrıcalıklı uçuşlarıyla bir an once tanışın, gökyüzünde yepyeni ve özel bir seyahat deneyiminin keyfini yaşayın.

  Devamı »
 • Pegasus Flypgs

  20 yıldır uçan Türkiye´nin en tecrübeli ve köklü özel havayoludur. Deneyimli kadrosu ve teknik ekibiyle uçuş emniyetini ve güvenliğini üst düzeye çıkarır. Kalite ve müşteri memnuniyetini göz önünde tutarak uygun ulaşılabilir fiyat politikası izler.

  Devamı »
 • Atlas Jet

  Atlasjet Havacılık A.Ş. 14 Mart 2001 tarihinde Öger Holding A.Ş. tarafından kurulmuştur. İç ve Dış Hatlarda Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı yapmak üzere ruhsatlandırılan Atlasjet, ilk uçuşunu 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirmiştir.

  Devamı »
 • Onur Air

  Onur Havayolları Taşımacılık A.Ş., 14 Nisan 1992’de kurulmuş ve ilk uçuşunu 14 Mayıs 1992 tarihinde A-320 tipi uçakla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı’na gerçekleştirmiştir. Takip eden zaman içinde, Temmuz 1992’de ikinci uçağını, Aralık 1992’de üçüncü uçağını ve Nisan 1993’te dördüncü uçağını filosuna dahil etmiştir.

  Devamı »